Alias
Leagues Played
Anglicko - FA Cup - kvalifikácia 4

Results

Anglicko - FA Cup - kvalifikácia 09/11 18:45 14 St Ives Town v Saffron Walden Town L 3-1
Anglicko - FA Cup - kvalifikácia 09/08 14:00 14 Saffron Walden v St Ives Town D 0-0
Anglicko - FA Cup - kvalifikácia 09/03 14:00 7 Chesham v Saffron Walden L 5-0
Anglicko - FA Cup - kvalifikácia 09/12 14:00 14 Hanwell Town v Saffron Walden L 1-0
Saffron Walden Town Football Club je anglický futbalový klub so sídlom v Saffron Walden v Essexe. Momentálne hrá v Prvej divízii Sever Isthmian League, na ôsmej úrovni anglického futbalového systému.

Klub bol založený v roku 1893 a odvtedy sídli v Saffron Walden. Svoje domáce zápasy hráva na Saffron Walden County High School. Tradičné klubové farby sú čierna a biela.

Saffron Walden Town má bohatú históriu, vyhral niekoľko miestnych a regionálnych pohárov. Klub má tiež silnú históriu v pohárovej súťaži FA Vase, dosiahol štvrté kolo v rokoch 1998-99 a 2018-19.

V posledných rokoch Saffron Walden Town súťažil v Prvej divízii Sever Isthmian League. Klub obsadil v sezóne 2021-22 tretie miesto a zabezpečil si postup do play-off o postup. V play-off Saffron Walden Town prehral vo finále s Witham Town.

Saffron Walden Town je dobre podporovaný klub s vernou fanúšikovskou základňou. Klub má silné väzby s miestnou komunitou a zohráva dôležitú úlohu v oblasti futbalu v Saffron Walden.