FIBA 3x3 World Tour 08/27 09:50 - Lausanne 3x3 v Smed Palanka 3x3 L 21-15
FIBA 3x3 World Tour 08/27 09:10 - Smed Palanka 3x3 v Jeddah 3x3 L 16-18
FIBA 3x3 Challenger 07/13 10:05 - Vrbas 3x3 v Smed Palanka 3x3 L 21-10
FIBA 3x3 Challenger 07/13 09:15 - Smed Palanka 3x3 v Colorado City 3x3 W 20-17
**Smed Palanka 3x3** je basketbalový tím, ktorý pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži v basketbale 3x3. Tím bol založený v roku 2023 a sídli v Smederevskej Palanke, Srbsko.

Smed Palanka 3x3 tvorí skupina skúsených a talentovaných hráčov, ktorí v minulosti reprezentovali svoje krajiny na medzinárodnej úrovni. Hlavnými hviezdami tímu sú Stefan Stojačić, Marko Savić, Dušan Bulut a Marko Milić.

V sezóne 2023 sa Smed Palanka 3x3 predstavila vo veľmi dobrej forme a je považovaná za jedného z favoritov na zisk titulu. Tím vyhral turnaj v Novi Sade a skončil na druhom mieste na turnaji v Belehrade.

Smed Palanka 3x3 je ambiciózny tím, ktorý sa chce etablovať ako jedna z najlepších družstiev v Európe. Tím trénuje skúsený tréner Dragan Jakšić a jeho cieľom je účasť na prestížnom turnaji FIBA ​​3x3 World Tour.